Nye retningslinjer for tilskudd i 2026
- for 2 timer siden
- 1 min lesing

Ovddos AS har vedtatt reviderte retningslinjer for tilskuddsordningen for 2026. Endringene er gjort som en tilpasning til siste fase av omstillingsprogrammet.
I programmets avsluttende år er tilskuddsordningen spisset inn mot tiltak som kan gi konkrete resultater innen kort tid. Det betyr at det i 2026 kun kan søkes om støtte til forstudier og kompetansehevingstiltak, samt det nye virkemiddelet studietur for grupper av virksomheter. Formålet med en slik studietur er å legge til rette for felles kompetanseheving, erfaringsutveksling og styrking av nettverk mellom bedrifter.
Det gies ikke lenger støtte til forprosjekter eller etableringsstøtte. I tillegg er målgruppen spisset inn, slik at det nå kun er private foretak (ENK og AS) som kan søke.
Bakgrunnen for endringene er at omstillingsprogrammet går inn i sin siste fase. Det er derfor viktig å sikre at de gjenværende midlene brukes målrettet, og at prosjektene som får støtte, lar seg gjennomføre innen utgangen av året.
Vi oppfordrer næringslivet til å bruke muligheten i siste fase av omstillingsprogrammet -og søke om støtte til å heve kompetansen i bedriften eller til å utvikle gode prosjekter.
Les mer om de oppdaterte retningslinjene her
Om du lurer på noe angående dette, ikke nøl med å ta kontakt med oss.





Kommentarer